Malowanie zaplanowane

2014-09-27 08:00:00 (ost. akt: 2014-09-23 11:58:09)

Malowanie ścian to łatwy sposób na odświeżenie wnętrza lub szybką metamorfozę pomieszczenia. Wbrew pozorom, nie potrzebujesz do tego zadania ekipy remontowej. Przeczytaj nasz poradnik, kup niezbędne materiały oraz narzędzia i daj się ponieść własnej kreatywności.

Malowanie zaplanowane

Autor zdjęcia: Bosch

Planowanie to bardzo ważny element prac — dzięki niemu unikniesz błędów i skrócisz czas remontu. Najpierw dokładnie zmierz pomieszczenie i zaplanuj budżet na remont.
Przygotuj listę zakupów. Powinny znaleźć się na niej niezbędne materiały, w tym: farba w wybranym kolorze i odpowiedniej ilości, farba nawierzchniowa do gruntowania, folia, taśma malarska, gładź szpachlowa i papier ścierny, a także system natryskowy.

Przygotuj pomieszczenie
Wynieś z pomieszczenia wszystkie meble. Te, których nie możesz usunąć z pokoju, przykryj dokładnie folią, by nie zabrudzić drewna czy tapicerki. Zabezpiecz również okna, grzejniki, progi, framugi i podłogi folią oraz taśmą malarską. Zdejmij też lampy i wszystkie gniazdka.
Teraz pora na ściany — uzupełnij ubytki w ścianach. Do wyrównania nierówności użyj gładzi szpachlowej. Następnie wyszlifuj wyschniętą gładź szpachlową papierem ściernym średniej grubości. Później przetrzyj wyszlifowane miejsce czystą szczotką lub wilgotną ścierką. Na koniec użyj łagodnego detergentu i odtłuść ściany. Pamiętaj również o zagruntowaniu ściany farbą nawierzchniową.

W końcu malowanie
Czas na najbardziej kreatywny etap pracy. Farbę możesz nanosić pędzlem lub użyć systemu natryskowego. Ten drugi sposób jest oczywiście bardziej wygodny i efektywny.
Zacznij od sufitu. Pamiętaj o włożeniu specjalnej maseczki, dzięki której unikniesz wdychania oparów farby. Ważny jest także odpowiedni strój roboczy. Powinien być wygodny i dawać ci pełną swobodę ruchu, a także zasłaniać większość powierzchni Twojego ciała. Dzięki temu ochronisz skórę przed farbą. Po skończonej pracy posprzątaj wnętrze i wywietrz porządnie pomieszczenie. kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB