Nowy konkurs na jubileuszowy festiwal reggae

2015-05-06 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-06 16:42:32)

Trwają przygotowania do tegorocznego jubileuszowego Ostróda Reggae Festiwalu. W tym roku podczas festiwalu zostanie wprowadzonych kilka zmian. Najbardziej znaczącą jest brak konkursu młodych talentów.

Nowy konkurs na jubileuszowy festiwal reggae

Autor zdjęcia: Łukasz Lamcho

Tegoroczny ORF odbędzie się w Ostródzie już po raz 15. W tym roku na miłośników tego rodzaju muzyki czekać będzie kilka bardzo istotnych zmian. Główną będzie brak konkursu młodych polskich talentów, dla których ostródzki festiwal w wielu przypadkach był początkiem kariery. W miejsce konkursu talentów organizatorzy tegorocznego ORF mają oczywiście kolejną ciekawą propozycję. 


— Będzie to konkurs World Reggae Contest, czyli konkurs międzynarodowych zespołów — mówi Artur Munje, współorganizator festiwalu. — Ta nowa formuła konkursu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród wykonawców, gdy zamykana była lista mieliśmy ponad osiemdziesiąt zgłoszeń.


Teraz wszystkie zgłoszone zespoły zostaną poddane próbie internautów, którzy wybiorą piątkę najlepszych. Ta piątka zostanie zaproszona na festiwal do Ostródy, gdzie powalczą o nagrodę główną konkursu. W tym roku do wygrania są trzy tysiące euro oraz sesja nagraniowa w studio na Jamajce.
 Do konkursu World Reggae Contest zgłosiły się zespoły z bardzo egzotycznych państw. W Ostródzie chcą wystąpić zespoły z Surinamu, Wysp Dziewiczych, Panamy, Nowej Kaledonii, Gambii czy Ghany. Teraz pozostaje tylko pytanie, czy te zespoły na pewno przyjadą.


— Dla niektórych może to być problem, chodzi oczywiście o koszty, gdy zespół składa się z czterech czy pięciu osób to koszty idą w tysiące euro — dodaje Artur Munje.


Ostróda Reggae Festiwal odbędzie się w tym roku w dniach od 6 do 9 sierpnia. Jak dotąd swój udział potwierdziły takie gwiazdy, jak Gentleman, Richie Campbell, Protoje, Bednarek, Damian SyjonFam, Roots Rockets, Bas Tajpan & Bob One, Tabu, Chonabibe, November Project oraz The Relievers. 
Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB