Odjazdowy bibliotekarz i wspólne dzierganie w Parku Kajki

2015-06-12 13:31:00 (ost. akt: 2015-06-12 13:39:51)

Bibliotekarze zapraszają w najbliższą sobotę (13.06) na wspólną przejażdżkę rowerową do Parku Kajki. Tu odbędzie się piknik i wspólne dzierganie, podczas którego powstanie kocyk dla Elblążaka.

Odjazdowy bibliotekarz i wspólne dzierganie w Parku Kajki

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

Odjazdowy Bibliotekarz to rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książek, bibliotek i rowerów. Ma na celu integrację środowiska bibliotekarskiego, walkę ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarzy, kreowanie pozytywnego wizerunku tego zawodu, promowanie bibliotek i czytelnictwa oraz propagowanie roweru jako środka lokomocji.

W Elblągu sobotni rajd rozpocznie się o godz. 11 i wyruszy sprzed Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej i Biblioteki Elbląskiej przy ul. Świętego Ducha. W godz. 11.30 - 14.00 zaplanowano przyjazd do Parku Kajki i rozpoczęcie pikniku rowerowo-rodzinnego oraz wspólne dzierganie.

Od dwóch lat elblążanki świętują Międzynarodowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych. Najpierw powstał szalik dla Piekarczyka, rok temu wdzianko dla Żaby. W tym roku zapraszają na wspólne dzierganie do Parku Kajki.W tym roku wspólnie dziergać będą kocyk dla Elblążaka. Kocyk podarowany zostanie podopiecznym Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. Na wspólne robótki (druty, szydełka, frywolitki) zapraszają w sobotę w godz. 11-15 do Parku Kajki w Elblągu.
Organizatorzy zapraszają wszystkich bez względu na umiejętności - będzie lekcja dziergania.

W Parku Kajki zaplanowana jest jazda na czas na rowerowym torze przeszkód, gry i zabawy sprawnościowe: badminton, kręconka, międzypokoleniowe przeciąganie liny, ku-ku, bańkowe chmury, nauka dziergania dla opornych, włóczki na paluszki, zabawy z książką i inne atrakcje. Uczestnicy rajdu proszeni są o zabranie zestawu piknikowego (coś do jedzenia, napoje, koc).

Zapisy na rajd rowerowy: Biblioteka Pedagogiczna, wypozyczalnia@wmbp.edu.pl, 55 237 62 62.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB