Czytam bo lubię: Dziedzice ziemi

2018-01-26 12:00:00 (ost. akt: 2018-02-04 16:12:10)

NASZA AKCJA\\\ W „Czytam bo lubię” przedstawiamy bestseller Ildefonso Falconesa — „Dziedzice ziemi”. Książka dostępna jest w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie.

Czytam bo lubię: Dziedzice ziemi

Autor zdjęcia: Biblioteka Miejska w Mrągowie

Najnowsza książka Ildefonso Falconesa pt. „Dziedzice ziemi” jest kontynuacją bestsellerowej „Katedry w Barcelonie”. Autor wraca w niej do świata, który zachwycił miliony czytelników: średniowiecznej Barcelony.
 Hrabiowskiego miasta, w którym z powodu walki o tron i schizmy w kościele ścierają się wrogie stronnictwa, inkwizycja zbiera żniwo, żydzi stawiani są przed wyborem: chrzest albo śmierć, bogaci mieszczanie pomnażają swój majątek, zaś biedota jest złakniona rozrywki, im krwawszej, tym lepszej.

Mamy rok 1387. Dwunastoletni Hugo Llor jest świadkiem bezprawnej egzekucji swojego mentora Arnaua Estanyola. Człowieka, który nauczył go tego, by przed nikim nie zginać karku. Co nie jest wcale takie proste w świecie, w którym biedacy są skazani na łaskę i niełaskę możnych. Młody Hugo szybko przekonuje się, że za każdą próbę walki o godność będzie musiał drogo zapłacić. Przy okazji zyskuje równie potężnych, co okrutnych wrogów. Mimo to chłopak nie chce się przed nimi ukorzyć.

Chłopiec noszący w stoczni żelazną kulę za genueńskim niewolnikiem, dzierżawca winnicy, właściciel barcelońskiej karczmy, królewski dostawca win… Dużo jak na jednego człowieka… Krótkie wzloty i bolesne upadki, po których, wydawać by się mogło, nie sposób się podnieść. A jednak Hugo Llor za każdym razem wstaje i nie rezygnuje z walki o swoich najbliższych, z marzeń o własnej winnicy i z miłości. 
Książka „Dziedzice ziemi” dostępna jest w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie.


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB