Zbliża się Marsz Obrońców Mławy

2022-08-01 10:37:05 (ost. akt: 2022-08-01 10:36:45)

Trwają intensywne przygotowania do Marszu Obrońców Mławy i Rajdu Obrońcom Mławy zaplanowanych na sobotę 27 sierpnia 2022 r. Ich trasy będą przebiegać odcinkami Mławskiego Szlaku Turystycznego. To jedne z inicjatyw, którymi tego lata Mława pragnie uczcić bohaterów bitwy obronnej z września 1939 r.

Zbliża się Marsz Obrońców Mławy

Autor zdjęcia: Archiwum UMM

Obie grupy – piesza i rowerowa – startują z parkingu pod lasem przy Rondzie Flagi Polskiej. Wymarsz piechurów zaplanowany jest na godzinę 10:00, wyjazd grupy rowerowej – na 11:00, jednak biuro rajdu będzie czynne już od 10:00.

Dla piechurów organizatorzy przewidzieli trasę około 7-kilometrową zakończoną w Mauzoleum Żołnierzy Września w Uniszkach Zawadzkich, skąd uczestnicy zostaną przewiezieni autobusami do centrum Mławy i będą mogli dalej pozostać w atmosferze rocznicowej, uczestnicząc w pikniku historycznym.

Opowieść na trasie będą snuli koledzy i koleżanki ze Stowarzyszenia Mława Miasto Zabytkowe, Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej oraz Nadleśnictwa Dwukoły.

Dla rowerzystów przygotowano 37-kilometrową trasę szlakową.
Grupę poprowadzą koledzy z Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, wspierani przez leśników i historyków na dwóch kółkach.
Organizatorzy zachęcają do wcześniejszego rejestrowania swojego udziału w rajdzie.

Można to zrobić, wysyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy na mail: mosir@mosir.mlawa.pl lub zostawiając uzupełniony wydruk w głównym budynku MOSiR-u – w szatni krytej pływalni (formularz do pobrania – na stronie internetowej UMM).

Formalności będzie można dopełnić także tuż przed startem, jednak ze względu na ograniczoną liczbę pakietów startowych organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji.
Marsz oraz bieg w hołdzie Obrońcom Mławy są częścią obchodów rocznicowych.
Magdalena Grzywacz / KSM


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB